STRONA GŁÓWNA / OGŁOSZENIA / VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2023

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2023

1. Kalendarz liturgiczny:

– w środę, rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu – POPIELEC – na mszach świętych posypanie głów popiołem, znakiem pokuty i nawrócenia,

– w Krzesławicach msza św. o godz. 18.30

W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość  od pokarmów mięsnych, wszystkich, którzy ukończyli lat 14, a dodatkowo, obowiązuje post ścisły tzn. 3 posiłki dziennie w tym raz do sytości, wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Zgodnie z przykazaniem 4 kościelnym, okres Wielkiego Postu jest czasem powstrzymania się od udziału w zabawach.

– w piątek: Droga Krzyżowa:

– w Pleszowie o godz. 16.30,

– w Krzesławicach po mszy św.  Msza św. o 18.00,

Od następnej niedzieli nabożeństwo Gorzkich Żali:

– w Pleszowie po mszy św. o godz. 11.30

– w Krzesławicach po mszy św. o godz. 9.30

– w sobotę wspomnienie NM Panny, w Krzesławicach nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

2. Dzisiaj kolejna niedziela przygotowująca nas do Wielkiego Postu.                               W ramach 40 godzinnego nabożeństwa, adoracja Najświętszego Sakramentu;

– w Pleszowie – po mszy św. o godz. 11.30, adoracja do godz. 14.00

– w Krzesławicach – po mszy św. o godz. 9.30, adoracja do godz. 12.00

3. W związku z rocznicą wybuchu wojny na Ukrainie, w piątek 24 lutego o 16.30 na Wawelu Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi mszę św. w intencji pokoju, po mszy św. koncert orkiestry z Charkowa, a następnie przemarsz z Wawelu na Rynek Główny pod hasłem „ Pazem dla Pokoju”.

4. Jest nowy „Gość Niedzielny” , dla dzieci jest nowy „Staś” oraz nowy „Promyczek Dobra”,

5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii.