STRONA GŁÓWNA / OGŁOSZENIA / II NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2022

II NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2022

1. Kalendarz liturgiczny:
– dziś w Kościele w Polsce obchodzony jest XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – hasło dnia „Posłani w pokoju Chrystusa”. Za tydzień będzie zbiórka do puszek na ten cel. W gablocie znajduje się list Episkopatu Ukrainy ze słowem skierowanym do Polaków, wyrażający wdzięczność za pomoc.
– we wtorek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
– w środę, msza święta w Pleszowie z Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM Panny, oraz nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy,
– w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM Panny,
– w sobotę wspomnienie NM Panny , oraz w Krzesławicach nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy,

2. W czasie Adwentu – msza św. Roraty ku czci NM Panny. Roraty w tym tygodniu, w poniedziałek, wtorek, sobotę.

3. Do nabycia jest album z kościołami miasta Krakowa. Są w nim wszystkie parafie, krótka historia i zdjęcia. Jest tam również nasza parafia. Cena to 110 zł. Może to być cenna pamiątka lub piękny prezent.

4. Zapraszam do lektury „Gościa Niedzielnego”, a w nim specjalny dodatek poświęcony bratu papieża Jana Pawła, Edmundowi Wojtyle, dla dzieci „ Staś”, i inne książeczki i kolorowanki.

5. Do nabycia są świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, jest to akcja Caritas. Duże świece są w cenie 15 zł a małe 9 zł.

6. Są też poświęcone opłatki na Wigilię – ofiara dowolna.

7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii.