STRONA GŁÓWNA / OGŁOSZENIA / XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2022

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

1. Kalendarz liturgiczny:
– we wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych
– w środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych oraz w Pleszowie nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy,
– w piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza,
– w sobotę wspomnienie NM Panny i w Krzesławicach nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy

2. W Uroczystość Wszystkich Świętych – msze św. o 7.30 w Pleszowie, o 9.30 w Krzesławicach oraz o godz. 12.00 na cmentarzu w Pleszowie – po mszy św. procesja różańcowa po cmentarzu z wypominkami jednorazowymi.

3. W środę w Dzień Zaduszny – msza św. o godz. 8.00 w Krzesławicach, w Pleszowie msza św. o 17.00 – po mszach św. różaniec z wypominkami jednorazowymi.

4. Przez cały miesiąc listopad na zakończenie mszy św. będziemy modlić się za zmarłych wypominanych w wypominkach
jednorazowych.

5. Od 1 listopada do 8 można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki odpustu: nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych oraz „Ojcze nasz”, „Wierzę”, komunia św. i modlitwa dowolna według intencji Ojca Świętego.

6. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w Pleszowie od godz. 16.00. W Krzesławicach msza św. o godz. 7.00, spowiedź od 6.30. Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 9.00

7. Przychodząc na cmentarz, dbając o nasze groby, nie zapominajmy, że jest to miejsce kultu „ziemia święta” – by nie palić, nie wprowadzać zwierząt. Niech to będzie miejsce modlitwy i zadumy.

8. Zapraszam do lektury „Gościa Niedzielnego”, a w nim artykuł „Rzeczy Ostateczne” co czeka nas po śmierci, dla dzieci „Staś”, jest gazetka „ChiT” , poświęcona Eucharystii,

9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii, 1 listopada na cmentarzu zbiórka na śmieci.

Ks. Stanisław Kostecki