STRONA GŁÓWNA / OGŁOSZENIA / NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 27.12.2020

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 27.12.2020

1. Zgodnie z nowym dekretem, obowiązuje ogólna dyspensa od obowiązku uczestniczenia we mszy św. dla wszystkich wiernych – będzie obowiązywała aż do odwołania. W czasie mszy św. obowiązuje noszenie maseczek, oraz większy dystans 1,5 metra między osobami, jeśli nie jesteśmy rodziną.

2. Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek Święto Świętych Młodzianków – męczenników – w środę w Pleszowie Nabożeństwo do NB Nieustającej Pomocy,
– w piątek 01.01 2021 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – msze św. jak w każdą niedzielę. Rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego.
– w sobotę wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

3. W środę o godz. 16.30 – uroczyste nieszpory na zakończenie roku – podziękujmy Bogu za miniony rok i prośmy o błogosławieństwo w nowym roku – po nieszporach msza św. W Krzesławicach nieszpory w czwartek o 16,30 i msza św. o 17.00 – nie będzie mszy rano.

4. Dziękuję za przygotowanie wystroju kościoła na Boże Narodzenie. W Krzesławicach pani Elżbiecie Grzesiak, panu Romanowi Bylicy. W Pleszowie dziękuję pani Teresie Kozub, Joannie Micek, Ryszardowi Królowi oraz Jakubowi Podolskiemu. Bóg zapłać.

5. Dziękuję nadleśnictwu Niepołomice – za podarowanie nam za darmo 2 choinek.

6. Bóg zapłać państwu Bożenie i Marcinowi Pałka za bezinteresowne upranie naszych poduszek do siedzenia, do kościoła w Krzesławicach

7. Kolęda u rodzin, które wyraziły lub wyrażą taką chęć, będzie od 04.stycznia.

8. Koncert kolęd nagrany w kościele św. Jana Chrzciciela można wysłuchać i obejrzeć na naszej stronie parafialnej www.parafiapleszow.pl

9. Pod chórem jest nowe egzemplarzy „Gościa Niedzielnego” cena to 6 zł – oraz grudniowy „Promyczek Dobra” miesięcznik dla dzieci w cenie 5 zł. Jest też nowy styczniowy „Staś” dla dzieci a wraz z nim korona na orszak „Trzech Króli” – cena 8 zł.

10. Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław”, przeprowadza dziś zbiórkę na leczenie Mileny.

11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii.

KONCERT : https://youtu.be/LKhnsvW3gr4