STRONA GŁÓWNA / OGŁOSZENIA / II NIEDZIELA ADWENTU – 06.12.2020

II NIEDZIELA ADWENTU – 06.12.2020

1. Zgodnie z nowym dekretem, obowiązuje ogólna dyspensa od obowiązku uczestniczenia we mszy św. dla wszystkich wiernych – będzie obowiązywała aż do odwołania. W czasie mszy św. obowiązuje noszenie maseczek, oraz większy dystans 1,5 metra między osobami, jeśli nie jesteśmy rodziną.
2. Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego bp i doktora Kościoła
– we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
– w środę – nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w Pleszowie.
– w sobotę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w Krzesławicach.
3. We wtorek w Uroczystość, będzie msza św. w Pleszowie o 17.00. W tym dniu będzie można podjąć „Duchową Adopcję Dziecka Poczętego” – przez 9 miesięcy modlimy się za dziecko, które jest w niebezpieczeństwie śmierci z powodu aborcji. Ta modlitwa jest bardzo potrzebna – bo widzimy i słyszymy co się dzieje w otaczającej nas rzeczywistości.
4. W adwencie w dni powszednie msza św. RORATY ku czci Matki Bożej. Roraty w tym tygodniu będą we wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę. Zapraszam z lampionami, ze światełkiem, które symbolizuje Chrystusa przychodzącego na świat.
5. Dziś dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie.
6. Możemy nabywać świece – „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” – duże w cenie 12zł, małe 6zł.
7. Możemy też nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny – za dobrowolną ofiarę.
8. Pod chórem jest nowe egzemplarzy „Gościa Niedzielnego” cena to 6 zł – oraz grudniowy „Promyczek Dobra” miesięcznik dla dzieci w cenie 5 zł.
9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii, również te składane do puszki na wywóz śmieci, czy przesyłane na konto parafii.